Specificaties Panasonic TX-P42C10
| Hoogte inclusief voet | 70,9 cm |
|---|---|
| Diepte incl. voet | 32,7 cm |
| Beelddiagonaal (cm) | 107 |
|
Beelddiagonaal (inch) |
42 |
|
Schermcontrast |
20000 :1 |
|
Dynamisch contrast |
2000000 :1 |
|
Resolutie |
1024 x 768 |
|
HD-ready |
|
|
Full HD |
|
| 3D |
Reviews (10)
| Totaal | 9,4 | |
|---|---|---|
| Geluidskwaliteit | 8,1 | |
| Beeldkwaliteit | 9,6 | |
| Mogelijkheden | 9,4 | |
| Gebruiksgemak | 9,7 | |
| Vormgeving | 9,5 | |
| Duurzaamheid | 10,0 |
Laatste review Panasonic TX-P42C10
Na lang wikken en wegen bij FOKA een TX-P42C10E voor 429 Euro + 8 Euro verwijderings bijdrage gekocht. Mijn ega en mijn dochter zagen het nut niet om de exellente Philips Pixel-plus 68cm kleurenbuis TV in de huiskamer te vervangen door een veel (te?) grotere Plasma. Ook zou men op de duur hoofgpijn krijgen door de "zichtbaar grote beeld pixels".
Mijn signaalbronnen zijn een oudere Philps DVDspeler en een nieuwe Humax kabel decoder (met Ziggo). Beide zijn standaard ingesteld.
Na een dag continue aan gestaan te hebben (het beeld leek te veranderen), werd de helderheid opgeschroefd naar +8, zodat het zwartste beeldzwart net ZWART is, en een net iets minder zwart een TIKKIE GRIJZER wordt.
Het contrast werd iets verminderd tot 40, zodat het algehele contrast net niet iets "in elkaar zakt" zodra er veel fel wit in beeld komt.
Deze instellingen kunnen natuurlijk per exemplaar en signaalbron verschillen.
Zijn er tussen uw bronnen duidelijke verschillen zichtbaar, dan dienen de instellingen van de BRONNEN aangepast te worden.
Ik gebruikte voor het instellen beelden met deels constante inhoud: TMF met zwarte balken, of CNN.
Wat hierna met deze TV meteen opvalt is het beeld kwaliteits verschil tussen diverse TV-programma's (contrast, helderheid en scherpte). Ook mijn eigen met een JVC DV camera gemaakte video films vertoonde groter kwaliteit verschil met professionele camera's (contrast omvang) dan me opgevallen was op de Philips buis. Echt goede kwaliteit is dus beter herkenbaar en waardeerbaar.
Het interne geluid is eigenlijk alleen bruikbaar voor spraak weergave. Klassieke muziek vereist een extern aangesloten stereo versterker met twee full range kwaliteits luidsprekers. NB: surround is voor lawaaige actiefilms, niet geschikt voor klassieke muziek. En twee goede STEREO luidsprekers klinken beter dan één op de vloer verdekt opgestelde basbox met twee tweeters naast de TV.
Mijn instellingen:
Een vlakke TV heeft geen luidspreker kast. Voor weing vermoeiend en duidelijk verstaanbaar geluid uit de piepkleine TV speakers:
Geluidfunctie: Muziek
Laag: +4
Hoog: +6
Balans: 0
Surround: uit
Volume correctie: 0
Speakerafstand: tot 30cm.
(mijn TV staat dicht bij een muur).
Beeldinstelling: Normaal
Kontrast: 40
Helderheid: +8 (per TV instellen)
Scherpte: 2
Kleurtemperatuur: normaal
Kleurbeheer: uit
P-NR: uit (de instelling "aan" vermindert de scherpte, en is alleen nodig bij sneeuwerige analoge ontvangst).
Mijn ega is nu echt enthousiast, ik krijg geen verwijten voor de toch pittige financiële uitgave. Ze kan nu ook makkelijk ondertitels maar ook piepkleine teksten lezen. Landschaps panorama's, toneel, opera en bv. een DVD van Cliff Richard in The Royal Albert Hall (hoewel niet al te scherp) zijn een lust om naar te kijken. Met hard opgedraaid stereo uit de externe monitor luidsprekers.
En die grove pixels? Dat hinderlijke vegen? De geestbeelden? Het flikkeren? Getrapte kleurvlakken?
Allemaal geleuter.
Op 1,7m afstand zie ik als 70-ger brildrager geen pixels meer. Ik kijk op de bank er tegenover op 2,8m afstand. Maar wordt het echt spannend (formule 1 racen) dan kruip ik dichterbij en geniet.
Als u die ongewenste effecten wel waarneemt, dan moet u de oorzaak in de BRON zoeken (digitenne, DVD, internet verbinding).
Deze plasma op Ziggo heeft een veel mooier echt natuurlijk plaatje dan mijn zoons 2x zo dure Sony 96cm Bravia LCD op Digitenne.
NB: in mei komt een nieuwere versie uit met een paneel gefabriceerd volgesn PIONEER patenten. ca. 20 Euro duurder. Beter? Kweenie.
Profiteer nu van de zakkende prijs.
Nico.







