Review: Nokia E72 van Thomas-1985

Review:
Thomas-1985
18-04-2010
Na 4 maanden een Iphone gebruikt te hebben deze Nokia E72 gekocht. Toestel is totaal anders dan een Iphone en en beide toestellen hebben voor en nadelen. De Nokia is op zich prima in te stellen maar het werkt allemaal veel omslachtiger dan bijvoorbeeld een Iphone. Bij een Iphone werkt alles in één keer, en bij het instellen en gebruiken van een Nokia ontstaat er altijd wel een moment waarop je het toestel uit het raam wil gooien. Ook ziet het besturingssysteem er niet zo gelikt uit als sommige andere smartphones. Toch ben ik als trouwe Nokia gebruiker weer tevreden over deze degelijke E72.
Als eerste de accu. Het korte uithoudingsvermogen van de Iphone irriteerde me mateloos. Deze Nokia is het andere uiterste, voor m’n gevoel zijn er op dit gebied geen betere smartphones. Een nachtje ergens anders slapen en geen accu bij je hebben zal geen probleem meer zijn, ook niet met veelvuldig openstaande 3G verbinding.

Eén van de belangrijkste redenen om over te stappen naar deze Nokia is voor mij de gratis navigatie geweest. Er is support voor veel landen en je hebt geen geouwehoer met extra kosten meer. Zelfs als je naar Azië of Amerika gaat kun je gewoon gratis navigeren, ideaal vind ik. De GPS Fix is met A-GPS aan zeer snel. Zonder duurt het ongeveer 5-10 min. Dit valt me eigenlijk nog wel iets tegen, maargoed, ik heb het pas 2 keer getest. Daarbij is het nadeel hiervan te verwaarlozen naar mijn mening aangezien je de GPS vlak voor (5 min.) je weg rijdt al aan kunt zetten.

De Camera is t.o.v. de Iphone beter. De 5MP camera maakt prima foto's voor een telefoon en is met mijn firmware (nieuwste) ook snel genoeg. Daarbij beschikt hij over een flits dus kun je er ook 's avonds nog wat mee. Hierover hoef je niet te twijfelen mocht je het toestel willen aanschaffen, en als je een echt goede camera wil moet je geen telefoon kopen.

De internetbrowser is het absolute dieptepunt als je een Iphone gewend bent. Maar dit is logisch aangezien de telefoon beperkte ruimte heeft. Om even snel iets op te zoeken voldoet het echter wel.

Ook de applicaties kan je bijna onmogelijk als een sterk punt zien. De OVI store biedt niet heel veel mooie programma’s en alle handige apps die een Iphone (of Android toestel?!) zo leuk maken moet je bij dit toestel vergeten. Wel zijn er standaard office, youtube, facebook, adobe reader, en twee matige games op het toestel te vinden. Ik heb daarbij de Skype, Endomundo sporttracker en NS reisplanner Extra applicaties gedownload. Deze applicaties zijn overigens prima te gebruiken, zij het niet zo mooi afgewerkt als op een Iphone.

De organizer van het toestel vind ik wel perfect. Hij laat netjes de afspraken en taken op je homescreen zien, iets wat ik bij de Iphone mistte. De organizer is verder zoals je van een zakelijk toestel mag verwachten.

De conclusie is dat het echt een toestel is om efficiënt mee te werken. Hij is snel, zakelijk,heeft een goede organizer functie en gaat lekker lang mee. Voor mensen die gewoon een toestel willen die leuk is zou ik eerder een Iphone of Android toestel aanraden. Als je echter gewoon een goed apparaat wil hebben met zaken die je echt gebruikt (camera, complete navigatie, e-mail, organizer, snel bellen of sms-en) en verder niet zo veel geeft om een leuk spelletje of ‘’grappige app” dan is deze Nokia Perfect. Overigens is voor mij ook belangrijk dat dit toestel meer kan hebben. Een Iphone bijvoorbeeld is veel gevoeliger en moet je netter behandelen (heb hem zelf 2 x laten vallen en het scherm was gebarsten), terwijl deze Nokia minder snel kapot zal gaan bij een flinke val.
Totaal 7
3.5 sterren

  • Geluidskwaliteit
    7
  • Mogelijkheden
    6
  • Gebruiksgemak
    6
  • Vormgeving
    8
  • Degelijkheid
    9
Vorige review [ Review 49 van 63 ] Volgende review  
Top 5 aanbieders met de laagste prijs
Winkelbeoordeling Prijs Naar alle prijzen
4.5 sterren
8,0
255 winkelreviews
€ 193,00 € 199,95 incl. portokosten Bekijk
4.5 sterren
8,3
24 winkelreviews
€ 194,95 € 199,90 incl. portokosten Bekijk
3 sterren
6,8
25 winkelreviews
€ 199,00 € 205,50 incl. portokosten Bekijk
5 sterren
9,1
51 winkelreviews
€ 249,00 € 254,00 incl. portokosten Bekijk
3 sterren
6,6
0 winkelreviews
€ 303,81 € 312,31 incl. portokosten Bekijk
Naar alle prijzen
Nokia E72
Print deze pagina