-
Review:
Tom schort
17-06-2011
-
Ik heb jarenlang Nokia gebruikt toen een tijdje iphone 3gs, toen een tijdje HTC met Android en nu de iphone 4. Na veel geswitch en getest (werkte in telefoonwinkel dus probeerde alles een beetje) is het heel simpel, niets evenaart de iphone 4 in al zijn aspecten voor mijn gevoel.
Als ik nu naar Android toestellen kijk,(zus en vriendin hadden er recentelijk één)dan denk ik tja, ook al is het toestel later geproduceerd, het is toch weer matig. Zo zijn veel van de goede toestellen best lomp groot, hoor ik continu klachten over HTC toestellen en kapotte accu's en lopen Android toestellen toch echt vaker vast. Probleem met Android t.o.v. iphone is dat er zoveel bagger toestellen gemaakt worden waarbij het dan elke keer maar de vraag is of het Android systeem goed op jou telefoontje gaat werken en ook goed blijft werken (voor sommige telefoons wordt nauwelijks of heel laat een ge-update versie van Android gemaakt). Bij een Iphone is er maar één toestel dus de complete kracht van Apple wordt op één toestel gefixeerd en zal dus altijd goed werken.
Daarbij zeuren mensen vaak dat het een gesloten systeem is wat door Apple gecontroleerd wordt, maar wat boeit dat nou, je kunt er al oneindig veel mee en als je een opener systeem wilt krijg je ook alle nadelen daarvan (virussen, trage bagger applicaties e.d.)
Als je om je heen kijkt zul je wel zien dat mensen met een HTC toestel iets in handen hebben wat toch snel in waarde daalt. Verkoop zo'n ding maar is naar 1 jaar voor meer dan de helft. Dat kan met een Apple wel, en dat is niet voor niets, ook 2e hands werken ze nog lang goed en blijft de Apple support en de updates super.
Dit is vooral een vergelijking als je twijfelt tussen een iphone en Android zoals ik ooit twijfelde. Over het toestel zelf is al genoeg gezegd (top camera, goede applicaties, super design wat helemaal niet snel kapot gaat of krast!). Belangrijkste, alles werkt! Heb echt geen zin meer in gedoe met Nokia's om dan vervolgens een aantal ontzettend slecht vormgegeven applicaties te draaien. Ook bij Android werkt vaak niet alles even goed, dat moge duidelijk zijn. Instellingen op Android is wel ok te noemen, maar toch echt wel veel onduidelijker dan op een Iphone.
Kortom, als je geen zin in gezeur hebt en gewoon een perfect werkende telefoon wil, ga dan niet moeilijk doen door eerst Android spul te halen. Ik zie uiteindelijk toch iedereen overgaan op een Iphone om me heen, zijn waarschijnlijk de slechtwerkende applicaties beu ofzo. Zelf werd ik als ik meer uit een telefoon wilde halen (door bijv. apps te installeren of gewoon alle functies te gebruiken) altijd op een bepaald punt chagarijnig; "op mijn toestel doet werkt het weer niet goed" was dan de conclusie - en dan maar op internet zoeken of het vaker voorkomt. De iphone 4 is de eerste telefoon waarbij ik dit nog nooit heb gehad!
-
Totaal 9
-
- Geluidskwaliteit
9
- Mogelijkheden
9
- Gebruiksgemak
10
- Vormgeving
10
- Degelijkheid
9
Apple
gsm
Raad deze review aan:
Top 5 aanbieders met de laagste prijs