Vraag: Panasonic DMR-EH49 van Lucky Loek
- Vraag over de Panasonic DMR-EH49 van Lucky Loek
- Naar prijzen
- Plaats een vraag
- Plaats een review
-
Vraag:
Lucky Loek
07-12-2010
- Weet iemand het verschil tussen de Panasonic EH49 en Panasonic EH53
Panasonic
DMR-EH49
dvd-recorder
-
Reactie:
Willem-A
27-12-2010 -
Hallo Lucky Loek.
Gefeliciteerd met je aankoop. De verschillen zijn inderdaad niet wereldschokkend, maar in jou geval heb je m.i. een goede keuze gedaan. Je kan beter wat aansluitmogelijkheden over hebben dan te weinig en wat aansl. aan de voorzijde zijn altijd handig. Veel plezier van je recorder.
Gr. Willem.
-
Reactie:
Lucky Loek
23-12-2010 - Hoi Willem, Sorry maar het heeft even geduurd maar het is de EH49 geworden. De EH53 heeft inderdaad geen composiet aansluitingen en die heb ik wel nodig. Verder is er inderdaad weinig verschil.
-
Reactie:
Willem-A
10-12-2010 -
@ @ Lucky Loek
Graag gedaan. In principe zul je qua prestaties weinig tot geen verschil zien. Dat de 53 goedkoper is, komt omdat de 49 dus wat ruimer in zijn aansluitingen zit en mede daardoor dus ook wat meer mogelijkheden heeft. Ik weet alleen niet meer helemaal zeker of de 53 een composiet (Video, gele cinch) en audio ingang aan de voorzijde heeft. Vaak zie je dat in de specificaties niet terug. Waarom men dat niet meldt is me wel eens een raadsel. Je zou dan eventueel wel een verloopsteker kunnen gebruiken, van scart naar cinch, maar dit is niet handig. Let daar dus even op als je de recorder wilt gaan aanschaffen. Ik zie dat je al wat ervaring met de 55 hebt, dus verder zul je niet tegen veel problemen aanlopen, omdat de recorders in grote lijnen veel met elkaar gemeen hebben.
Is het prijsverschil niet te groot, dan zou je kunnen opteren voor een 49. Kun je overigens voor niet teveel geld garantie bijkopen is dat ook wel raadzaam. het hoeft eigenlijk niet en er wordt vaak aangegeven dat het niet nodig is, omdat een apparaat langer mee moet gaan dan 2 jaar, en dat is in principe ook zo, maar zie dan dat recht maar eens te krijgen. Dat kost vaak meer geld en moeite dan een garantie verlenging, maar uiteraard laat ik dat aan jezelf over.
Wederom succes. Wordt het een 53 dan lees ik het wel, want daar plaats ik ook regelmatig.
Gr. Willem.
-
Reactie:
Lucky Loek
10-12-2010 -
Hoi Willem,
Nogmaals bedankt voor je antwoord.
Ik wil 2 dingen met de DVD recorder:
1. Mijn oude analoge Hi8 films op de recorder zetten en een DVD branden. Dat wil ik doen m.b.v. de tulp aansluitinten. Deze films zijn voor mij erg belangrijk en daar zoek ik de allerbeste optie voor.
2. De recorder via scart aansluiten op mijn UPC mediabox HD recorder. Ik kan dan programma's op de recorder branden die ik heb opgenomen met de UPC mediabox. Ik weet dat het dan een analoog signaal is maar zie geen andere mogelijkheid om het op een DVD te krijgen. Het gaat me voornamelijk om documentaires op de TV die ik graag wil bewaren.
M.i. is in beide gevallen een DVD recorder een betere optie dan het via een TV kaart op de PC op te nemen. Daar heb ik een PCI kaart voor maar de kwaliteit is slechter dan via de DVD recorder. Ik heb hiervoor de panasonic EH55 gehad. Die beviel prima maar de harde schijf heeft het na 4 jaar begeven. Nu zoek ik de beste optie en als ik je goed begrijp maakt het dus niet uit of ik de EH53 of EH49 neem. De EH53 is iets goedkoper dus lijkt me dat de beste optie Of heb jij een beter idee?
-
Reactie:
Willem-A
09-12-2010 -
@ Lucky Loek
De opname mogelijkheden van de 53 zijn gelijk aan de 49, n.l:
DVD-R, DVD-R DL*, DVD-RW, DVD+R, DVD+R DL*, DVD+RW, DVD-RAM
* DL is Dual Layer.
Ook de weergave mogelijkheden zijn vrijwel gelijk, alleen speelt de 49 ook nog WMA af.
Verder heeft de 49 een Component uitgang en een S-video uitgang, maar vaak wordt geen gebruik gemaakt van deze aansluitingen. Dat is dus een persoonlijke keuze. Ook heeft de 49 een S-video ingang, hetgeen zeer nuttig kan zijn als je een S-VHS recorder wil aansluiten om opnamen over te zetten naar de 49, of dat wil doen vanaf een camera met S-Video.
Het zijn dus vooral de aansluitingen die het verschil maken. Beiden zijn geschikt voor Dual Layer en de capaciteit van de harde schijf is gelijk. Qua kwaliteit is er verder eigenlijk weinig tot geen verschil en qua uiterlijk is het een persoonlijke kwestie. De keuze is nu dus aan jou.
Gr. Willem.
-
Reactie:
Lucky Loek
09-12-2010 - Hoi Willem, bedankt voor je antwoord. Het enige verschil dat ik zie, is dat de EH49 een dubbel layer opnametijd heeft en de EH53 niet. Betekent dit dat je op de EH49 een Dubble layer DVD kan branden en op de EH53 niet?
-
Reactie:
Willem-A
07-12-2010 -
Je kunt hier de specificaties vergelijken, maar nog beter is dat even op de site van Panasonic te doen. Je ziet dan duidelijk de verschillen en kan die meenemen in een eventuele keuze. Let er wel op dat je bij deze recorders een ANALOOG kabelsignaal dient te hebben. Heb je dit niet, of maak je gebruik van Satelliet of Digitenne, is de recorder niet op de gebruikelijke manier inzetbaar en kan er alleen vanaf een decoder worden opgenomen. Guide etc. zijn dan niet bruikbaar.
Willem.
| Oudere vraag | [ Vraag 21 van 236 ] | Recentere vraag |
Top 5 aanbieders met de laagste prijs
Er zijn geen prijzen gevonden | |||||






